Stephen Hawking nie tylko dla najmłodszych

george i tajny klucz do wszechswiataGeorge i tajny klucz do wszechświata to powieść, która zdobyła już uznanie czytelników na całym świecie i w każdym wieku. Książka łączy w sobie porywającą opowieść o niezwykłych przygodach George’a i jego przyjaciół z licznymi informacjami naukowymi na temat Wszechświata i teoriami dotyczącymi czarnych dziur. Autorów powieści nie trzeba przedstawiać – Stephen Hawking to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i inspirujących współczesnych fizyków, który napisał książkę razem ze swoją córką Lucy Hawking. Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało premierę wznowionego wydania na 7 stycznia 2019 roku.

Poniżej opis fabuły:

Znany fizyk i bestsellerowy autor Stephen Hawking i jego córka Lucy w swojej fascynującej książce wyjaśniają czytelnikom w każdym wieku, czym jest wszechświat.

Ucieczka Freddy’ego, niesfornej świnki George’a, staje się początkiem niezwykłej przygody. Chłopiec poznaje swoich sąsiadów, Annie i jej ojca Erica, a dzięki nim i superinteligentnemu komputerowi Kosmosowi tajemnice wszechświata, począwszy od atomów, poprzez planety i ich księżyce, gwiazdy, galaktyki, na czarnych dziurach skończywszy. Wyrusza w podróż do najodleglejszych zakątków wszechświata. Co by się jednak stało, gdyby Kosmos dostał się w nieodpowiednie ręce? George, Annie i Eric nie zamierzają się o tym przekonywać. Wynika z tego wspaniała przygoda, która w prosty sposób wyjaśnia tajemnice nauki.

Reklamy