Zmiana warty

gothamW czwartek trzeciego stycznia, na antenie amerykańskiej TV FOX, odbyła się premiera pierwszego odcinka finałowego, piątego sezonu Gotham.

Serial opowiada historię Jamesa Gordona – detektywa policji Gotham City, którego ambicją jest przywrócić upadające moralnie miasto do stanu, jakim znał je za czasów dzieciństwa. Przydzielony do zbadania sprawy morderstwa małżeństwa Wayne’ów zaprzyjaźnia się z młodym Bruce’em – chłopcem, który pewnego dnia przywdzieje pelerynę Batmana. W Gotham występują postacie znane fanom uniwersum DC. Prócz Bruce’a Wayne’a i Jamesa Gordona pojawiają się także najbardziej charakterystyczni przeciwnicy Batmana, tacy jak Riddler, Pingwin, Joker czy Kobieta-Kot.

Piąty sezon będzie kontynuował oraz zakończy wątki zapoczątkowane w poprzednich. Ukazane zostaną także narodzin Mrocznego Rycerza, który od tego momentu stanie się obrońcą miasta. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy została zaplanowana emisja serialu w Polsce. Finałowy sezon ma składać się z dziewięciu odcinków. W sieci pojawił się także rozszerzony zwiastun, do obejrzenia którego serdecznie zachęcamy:

 

Reklamy