Groza z przeszłości

inkubFani polskiej grozy z niecierpliwością powinni wyczekiwać wiosny! Wydawnictwo Vesper podało datę premiery nowej książki Artura Urbanowicza, autora znanych polskim czytelnikom powieści Gałęziste (2015) i Grzesznik (2017). Horror z wątkiem kryminalnym zapowiada się jako doskonała propozycja dla miłośników wiedźm i nawiedzonych domów. Wydawco obiecuje niezwykły klimat, wartką akcję, liczne twisty fabularne i niebanalne zakończenie, a to wszystko zawarte na aż 723 stronach powieści.

Premiera Inkuba 3 kwietnia 2019. Koniecznie przeczytajcie opis wydawcy, który znajdziecie poniżej.

Dwie epoki.
Dwie historie.
Jedna wioska.
Jedna czarownica.
Jedna klątwa.

Wyobraź sobie, że możesz wszystko. Nawet oszukać śmierć.

Nad Suwalszczyzną za kilka dni pojawi się zorza polarna. W Jodoziorach, małej wiosce na prowincji, zostają znalezione spopielałe zwłoki małżeństwa. Wśród lokalnej społeczności miejsce to owiane jest złą sławą, słynie ze szczególnego nasilenia przemocy, chorób, zaginięć i samobójstw. Mówi się też o zjawiskach nadprzyrodzonych – niezidentyfikowanym zielonym świetle, odgłosach niewiadomego pochodzenia, a także o nawiedzonym domu. Miejscowi wierzą, że to on rozsyła wokół negatywną energię, która wydobywa z ludzi najgorsze instynkty.
Tajemnicami wioski żywo interesuje się młody dzielnicowy, który wkrótce popełnia samobójstwo. Sprawę jego śmierci bada Vytautas Česnauskis, policjant na wpół litewskiego pochodzenia z komendy miejskiej w Suwałkach. Odkrywa, że mroczna historia Jodozior ma swoje korzenie w latach siedemdziesiątych. Wtedy miała tam mieszkać kobieta, która parała się czarami…

Reklamy