Nieśmiertelność na wyciągnięcie ręki

klub samobójcówJuż 16 stycznia odbędzie się premiera polskiego wydania Klubu samobójców (Suicide Club) Rachel Heng. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, a za jej tłumacze odpowiada Ryszard Oślizło.

Klub samobójców do debiutancka powieść Rachel Heng pisarki pochodzącej z Singapuru, która wcześniej publikowała swoje opowiadania na łamach amerykańskich czasopism takich jak jak Glimmer Train czy Tin House. Autorka przyznaje, że przy pisaniu inspirowała się Folwarkiem zwierzęcym George’a Orwella oraz Opowieścią podręcznej (The Handmaid’s Tale)  Margaret Atwood.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wydawcy:

Futurystyczna wizja świata, w którym śmierć jest towarem luksusowym

W niedalekiej przyszłości technologia i medycyna są tak zaawansowane, że oferują ludziom szansę bycia nieśmiertelnym. Jednak wieczne życie zarezerwowano tylko dla wybranych, którzy spełniają określone wymagania.

Lea to 100-letnia, perfekcyjna pod względem genetycznym i idealnie zdrowa, dziewczyna, która dla innych jest uosobieniem marzeń o nieśmiertelności. Kiedy przypadkowo spotyka na ulicy ojca, którego nie widziała od 88 lat, po raz pierwszy od dawna ma do czynienia ze śmiercią.

Okazuje się, że ślady ojca prowadzą do Klubu Samobójców – tajemniczej organizacji, która działała jako grupa aktywistów. Teraz państwo określa ich mianem terrorystów zagrażających idealnemu porządkowi. Pomimo tego Lea decyduje się nawiązać z nimi kontakt.

W świecie, w którym władza obiecuje życie wieczne, tajemniczy Klub Samobójców daje nadzieję na wieczny spoczynek

Reklamy