W pętli czasu

neverworld-wake-marisha-pesslNowa powieść autorki Nocnego filmu Wybranych zagadnień z fizyki katastrof  to według zapowiedzi Wydawnictwa Jaguar wyjątkowy, porywający thriller o świecie, w którym czas zapętlił się, narażając bohaterów na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Marisha Pessl to amerykańska autorka urodzona w 1977 roku. Od zawsze wiedziała, że chce zostać pisarką, a interesowały ją zwłaszcza scenariusze. Konstrukcja Neverworld Wake jest jak gotowy projekt filmu: krótkie rozdziały, suspensy i tajemnice potęgujące napięcie. Prawa do produkcji serialu na podstawie powieści wykupiła już platforma Netfix. Ekranizacja planowana jest na 2019 rok.

Premiera polskiego wydania Neverworld Wake w tłumaczeniu Zuzanny Byczek zapowiedziana jest na 16 stycznia. Poniżej opis fabuły:

Pięcioro przyjaciół. Tylko jedno z nich może przeżyć. Komu uda się wyrwać z koszmarnej otchłani? Jaką cenę będzie musiał zapłacić? Wyjątkowy, porywający thriller, w którym czas zapętlił się w wiecznym powtórzeniu.

Beatrice Hartley i pięcioro jej najlepszych przyjaciół tworzyli świetną ekipę. Ale wszystko zmieniła śmierć Jima, geniusza muzycznego i chłopaka Beatrice. Rok po zakończeniu szkoły Beatrice wraca do Wincroft – nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzili razem wiele wieczorów, dzielili się tajemnicami i planowali zmienić świat. Beatrice ma nadzieję, że pozna odpowiedzi na mroczne pytania dotyczące okoliczności śmierci Jima. Podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą znacznie więcej, niż chcą zdradzić. Beatrice czuje, że nigdy nie pozna prawdy. Rankiem, po burzy, do drzwi puka tajemniczy mężczyzna. Beztroskim tonem oznajmia coś, co wydaje się niemożliwe: czas się zatrzymał, zapętlił się w wiecznym powtórzeniu, które zdołają przerwać, tylko jeśli podejmą niezwykle trudną decyzję. Beatrice dostaje ostatnią szansę, by poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania… I ostatnią szansę, by żyć. Tak zaczyna się Pętla w Neverworld.

Powieść Marishy Pessl charakteryzuje niepokojąca konstrukcja wymyślonego świata, gęsta atmosfera i wciągający wątek psychologiczny. Czyta się z zapartym tchem aż do zaskakującego zakończenia.

Reklamy