Konflikt magiczny

iluzjaJuż 30 stycznia oferta wydawnictwa SQN wzbogaci się o nową książkę Marty Malinowskiej.

Iluzja to powieściowy debiut autorki, która wcześniej publikowała swoje opowiadania m. in. w antologiach. Jedno z nich, stanowiące tematyczne wprowadzenie do świata wykreowanego w Iluzji, zostało włączone do antologii Fantastycznie nieobliczalni, o której pisaliśmy tutaj.

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wydawnictwa:

Na co cię stać w obronie własnej tożsamości?

W Południowych Królestwach, zróżnicowanych i skłóconych dominiach, niektóre kobiety widzą przyszłość. Ich Przewodnikami zostają mężczyźni, którzy przeszli długie szkolenie i niebezpieczne rytuały. W Diogorii – krainie skomplikowanych maszyn, honoru i opanowania – nie ma osób obdarzonych talentem magicznym, ale nie brak tam dzielnych wojowników, łaknących podbojów, zaszczytów i sławy.

Król Diogorii zamierza podbić Południe za pomocą jego własnej broni – magii. Wykorzystuje w tym celu jeńców, Widzącą Verę i Przewodnika Rena. Verze odbiera tożsamość, a Renowi nakazuje wytropić buntowników w jego rodzinnym mieście.

Losy bohaterów spoczywają w rękach możnych tego świata, lecz pragnienie wolności i nadzieja nie pozwalają im się poddać.

Iluzja to opowieść o niezmordowanej, gniewnej cierpliwości. O wyczekiwaniu na swój moment w posępnym, gęstym bezczasie. I o tym, co się dzieje, gdy ten moment nadejdzie.

Reklamy