Pieśń, która pokona zło

podniebna_piesnPodniebna pieśń to kolejna powieść Abi Elphinstone, skierowana do młodszych czytelników. Autorka wychowywała się wśród wrzosowisk Szkocji, od najmłodszych lat poszukując przygód. Kiedy dorosła, została nauczycielką angielskiego – uczyła go w Afryce i Europie. Jest autorką kilku cenionych przez krytykę książek dla dzieci i młodzieży, jak The Dreamsnatcher czy The Shadow Keeper. Podniebna Pieśń to jej pierwsza powieść przetłumaczona na język polski. Kiedy nie pisze, wciąż szuka przygód, na przykład przemierzając Arktykę psim zaprzęgiem. Według magazynu The Time Abi Elphinstone nazwać można godną następczynią C.S. Lewisa!

Podniebna pieśń w przekładzie Agnieszki i Karola Stefańczyków ukaże się 16 stycznia nakładem wydawnictwa Wilga. Koniecznie zapoznajcie się z opisem fabuły:

Porywająca, pełna magicznych przygód powieść, rozbrzmiewająca wśród dzikiej przyrody w mroźnym królestwie Erkenwald. Trudno jednak dostrzec w Erkenwald ludzi: ukrywają się, aby nie zostać więźniami okrutnej Królowej Lodu. Królowa skrywa sekret, który ma jej zapewnić nieśmiertelność: musi przed upływem roku pochłonąć głosy wszystkich mieszkańców Erkenwaldu.

Pod wpływem demonicznych rządów samozwańczej Królowej, kraina Erkenwald przestała ufać magii – ale wydała na świat dwoje dzieci, które wciąż wierzą w jej moc.

Eska i Flint mają niewiele czasu, aby namówić zwaśnione plemiona do wspólnej walki, odnaleźć mityczny róg należący do jednego z Bogów Nieba i zagrać na nim Podniebną Pieśń, której melodia pokona Królową Lodu. Choć przemierzają opustoszałą krainę, nie są sami – z pomocą przychodzi im natura i magiczne stworzenia. Dzieci wiedzą, że istnieje siła, która jest potężniejsza od czarnej magii – wiedzą, że nadzieja na odzyskanie królestwa nigdy nie pozwoli im się poddać.

Dołącz do Eski i Flinta i udaj się z nimi w podróż po mroźnej, pięknej i niebezpiecznej krainie, poszukując odpowiedzi na pytanie, czym jest mityczna, pradawna Podniebna Pieśń, mająca w sobie moc pokonania Królowej Lodu. Poznaj przepiękną opowieść o poczuciu więzi, które nie słabnie – nawet na krańcu świata. Poruszająca historia nie tylko dla nastolatków.

 

Reklamy