Obywatel obywatelowi zgotował taki los

szczury wrocławia. kratyJuż 30 stycznia odbędzie się premiera wyczekiwanej przez fanów książki Roberta J. Szmidta.

Szczury Wrocławia. Kraty to druga część wydanej przez wydawnictwo Insignis książki, poświęconej polskiej apokalipsie zombie. Akcja powieści rozgrywa się w latach sześćdziesiątych w tytułowym mieście, gdzie szaleje epidemia zabójczej czarnej ospy. Zmutowana choroba przemienia ludzi w żywe trupy. Wrocław zostaje odseparowany, a zamknięci w nim mieszkańcy pozostawieni własnemu losowi. Grupa ocalałych za wszelką cenę stara się przeżyć w skazanym na zagładę mieście, w czym przeszkadzać będą nie tylko żądne krwi monstra, ale także inni, równie zdesperowani ludzie.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wydawnictwa:

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy.

Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

„Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

Insignis w ramach promocji udostępniło także darmowy fragment książki, który możecie przeczytać tutaj.

Reklamy