Ciemne sprawki Watykanu

władca ciemnościJuż w najbliższą środę, 30 stycznia, do księgarni trafi najnowsza książka o Łowcy Cieni Marcusie.

Władca ciemności (Il maestro delle ombre) to trzeci tom z serii thrillerów włoskiego pisarza Donato Carrisi.  Tym razem nad Watykanem wisi widmo zapowiedzianej przed laty zagłady. Pogrążone w ciemnościach miasto staje się łatwym celem dla Cienia, łaknącego jego zagłady…

Powieść przetłumaczona została przez Jana Jackowicza. Wydawnictwo Albatros, które zajmuje się dystrybucją książki na terenie Polski, udostępniło także darmowy fragment powieści, który jest dostępny do przeczytania pod tym linkiem.

Nim jednak zapoznacie się z fragmentem powieści zachęcamy do przeczytania opisu wydawcy.

Gdy zapadają ciemności, pojawia się strach…

Gwałtowna burza doprowadza do awarii elektrowni i zmusza władze Rzymu do ogłoszenia dwudziestoczterogodzinnej przerwy w dostawie prądu. A już przed pięciuset laty papież Leon X w tajemniczej bulli ostrzegał, aby chronić Rzym przed pogrążeniem się w ciemnościach…

Nad miasto, w którym zapanowały panika i chaos, nadciąga w milczeniu mroczny cień pozostawiający za sobą szlak pełen trupów i…  znaków. Może je odczytać tylko Marcus, łowca cieni przeszkolony w rozpoznawaniu anomalii występujących na miejscach zbrodni. Penitencjariusz utracił jednak swoją najcenniejszą broń – pamięć – co daje mordercy olbrzymią przewagę.

 

WŁADCA CIEMNOŚCI to trzeci tom serii thrillerów, których głównym bohaterem jest Marcus, Łowca Cieni. Wkrótce po publikacji książka znalazła się w czołowej dziesiątce bestsellerów we Włoszech. Krytycy porównują ją do słynnego „Milczenia owiec” Thomasa Harrisa. Pierwszy, wynoszący prawie 100.000 egzemplarzy nakład rozszedł się we Włoszech w błyskawicznym tempie. Autor, Donato Carrisi, jest zdobywcą licznych nagród, m.in. francuskich Prix Livre de Poche i Prix SNCF du Polar oraz włoskich XXIV Premio Letterario Massarosa, Premio Bancarella i Premio Camaiore di Letteratura Gialla (wszystkie za powieść „Zaklinacz”). „Dziewczyna we Mgle” Carrisiego została książką miesiąca tygodnika „Sunday Times”. Jej filmowa adaptacja z Tonim Servillo i Jeanem Reno w kwietniu 2018 r. weszła do kin w Polsce. Powieści kryminalne autora znalazły już ponad 2 miliony czytelników na całym świecie, w tym 800.000 w samych Włoszech. Jego powieści zostały przetłumaczone na 24 języki.

Reklamy