Mistrzyni baśniowego retellingu

moc-srebra-okładka-naomi-novikAmerykańska pisarka z polskimi i litewskimi korzeniami. Wychowana na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze i książkach Tolkiena. W swoich powieściach pełnymi garściami czerpie z baśni braci Grimm. Obsypana nagrodami, w tym Nagrodą Locusa dla najlepszej powieści fantasy w 2016 roku. Prawa do ekranizacji jej książek wykupili Peter Jakcson, reżyser Władcy Pierścieni Hobbita, oraz wytwórnia Warner Bros. O kim mowa? Oczywiście o Naomi Novik!

Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział premierę kolejnej powieści autorki Wybranej. Tym razem historia oparta będzie na baśni o Rumpelsztyku… Premiera powieści w USA miała miejsce w 2018 roku i spotkała się z entuzjastycznym odbiorem wśród krytyków. Moc srebra (Spinning Silver) ukaże się w przekładzie Zbigniewa A. Królickiego już 29 stycznia.

Poniżej opis fabuły od Domu Wydawniczego Rebis:

Naomi Novik zaprasza do świata tajemnych mocy, bogactwa i panicznego strachu!

Mirjem, doprowadzona do ostateczności chorobą matki, postanawia przejąć nieudolnie prowadzony przez ojca rodzinny interes. Stanowcza i zimna jak lód, skutecznie egzekwuje wszelkie należności od pożyczkobiorców. A kiedy dziadek przekazuje jej pięć kopiejek w srebrze, Mirjem oddaje mu dług w złocie. W okolicy rozchodzi się wieść o młodej lichwiarce, która potrafi zamieniać srebro w złoto. Dla Mirjem jednak ta sława okazuje się przekleństwem. Zaczyna się bowiem nią interesować król Starzyków – obdarzonych nadnaturalnymi mocami, tajemniczych lodowatych istot, które wzbudzają trwogę wśród zwykłych śmiertelników.

Świeża i pełna wyobraźni opowieść oparta na motywach baśni braci Grimm.

Reklamy