Czeskie dinozaury

ŁowcyJuż jutro, 8 lutego odbędzie się premiera nowego wydania powieści Miroslava Žambocha. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, w odświeżonej oprawie graficznej przygotowanej na potrzeby nowej autorskiej serii. Za jej tłumaczenie odpowiada Rafał Wojtczak.

Łowcy (Predátoři) to wariacja na temat podróży w czasie – wiele milionów lat wstecz, aż do czasów, gdy ziemię przemierzały dinozaury. Polowanie na wielkie gady, poznawanie pradawnego świata i kontrola nad czasem oraz przestrzenią. Wyprawa zapowiada się ekscytująco, jednak jej uczestnicy nie domyślają się, na jakie tajemnice przyjdzie im natrafić… Przed sięgnięciem po powieść zachęcamy do zapoznania się z opisem przygotowanym przez wydawnictwo:

Kiedy łowcy stają się zwierzyną
Walka o przetrwanie dopiero się zaczyna

Oto historia, jakiej nie wymyślił Herbert George Wells.
Gerlach bolt action .700 nitro – armata zwana myśliwskim sztucerem.
Odrzut nokautuje niczym bokser. Strzał powala szarżującego gigantozaura
Za mało by być gwarancją przeżycia…
Oto wyprawa, o jakiej nie śmiał marzyć Juliusz Verne.
Wyprawa po najwspanialsze trofeum.
Oto koszmar, o jakim nie śnił Stephen King.
W tym świecie człowiek zjawił się jako drapieżnik. Szybko stał się ofiarą…

Ludzie już dawno zawładnęli planetą, ale to im nie wystarcza.
Chcą kontrolować wszechświat – i czas. Możliwość spojrzenia w przeszłość jest tak kusząca – zobaczyć świat sprzed setek milionów lat; świat formujących się kontynentów, świat, którym władają najwięksi drapieżcy, jacy kiedykolwiek stąpali po powierzchni Ziemi.
Uczestnicy ekspedycji nie mają jednak pojęcia, że wybierają się gdzieś, gdzie nie przynależą. Do miejsca i czasu, w których spotkają się z czymś, z czym nie będą sobie w stanie poradzić nawet przy pomocy najlepszej broni palnej. Tam, gdzie znajduje się coś, co może nas wszystkich zabić.

Reklamy