W odległej przyszłości na pustynnej planecie…

dune film plakatW sieci pojawiła się informacja, zgodnie z którą do gwiazdorskiej obsady ekranizacji Diuny dołączył właśnie Josh Brolin. Aktor wcieli się w rolę Gurneya Hallecka, przyjaciela rodziny głównego bohatera, minstrela i mistrza fechtunku. Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve (Blade Runner 2049), a w głównych rolach zobaczymy gwiazdy takie jak: Timothee Chalamet (Paul Atryda), Rebecca Ferguson (jako Lady Jessica),  Javier Bardem (Stilgar), Dave Bautista (Glossu Rabban), Stellan Skarsgård (baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Helena Mohiam), Oscar Isaac (Leto Atryda), Zendaya (Chani). Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale większość serwisów donosi, że film pojawi się w kinach jeszcze w 2019 roku.

Diuna to ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta (1965) i reboot kultowego filmu Davida Lyncha z 1984 roku. Poniżej opis fabuły:

Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż – cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

 

 

Reklamy