Wśród dzikiej przyrody Montany

far-cry-odkupienie

Fani serii Far Cry doczekają się wkrótce książki uzupełniającej uniwersum gry. W prequelu Far Cry. Odkupienie autor powieści, Urban Waite, rozbudowuje postaci samotników, żyjących w trudnych górskich warunkach lub na ranczach wśród koni. Poznamy między innymi Willa Boyda, myśliwego
uratowanego niegdyś przed życiowymi koleinami przez sektę oraz Mary May, miejscową
barmankę, która w niewyjaśnionych okolicznościach straciła rodziców i brata. Autor przedstawił losy bohaterów na tle groźnej, dzikiej, a przy tym pięknej przyrody lasów i gór Montany.

Far Cry. Odkupienie ukaże się 27 lutego w przekładzie Jakuba Radzimińskiego nakładem wydawnictwa Insignis. Poniżej opis fabuły od wydawcy:

Hrabstwo Hope, Montana. Kraina wolnych i odważnych, ale także matecznik fanatycznego kultu zagłady, zwanego Kościołem Bram Edenu, którego nauki w ciągu kilku ostatnich lat przeniknęły do codzienności mieszkańców.

Miejscowa barmanka Mary May Fairgrave przez Bramy Edenu straciła wszystko, co miała: jej rodzice zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, a brat, skuszony słowami charyzmatycznego przywódcy kultu, zniknął. Kiedy władze odmawiają dalszego dochodzenia, Mary postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Kościół Bram Edenu ocalił od śmierci myśliwego Willa Boyda w najmroczniejszym okresie życia. Jednak teraz, kiedy jego losy nieuchronnie splatają się z Mary May, Will musi zrewidować wszystko, w co dotąd wierzył.

Mary May nie ma zbyt wielkich szans w konfrontacji z wpływowym i niebezpiecznym przeciwnikiem, ale niespodziewana interwencja Willa sprawi, że jej życie potoczy się zupełnie inaczej. Jego zresztą też.

 

Reklamy