Ostatnie namaszczenie

Ostatnie NamaszczenieJuż pierwszego marca odbędzie się premiera najnowszej powieści Krzysztofa Haladyna, wydanej przez wydawnictwo Fabryka Słów.

Autor, znany z sygnowanej logiem Fabrycznej Zony serii Na skraju strefy oraz cyberpunkowego Cyfraka, tym razem tworzy powieść, której akcja osadzona została w realiach II Wojny Światowej. Grupa partyzantów, osaczona gdzieś na wschodniej granicy kraju natrafia na artefakt, który może z powodzeniem odwrócić losy przegrywanej wojny. Tylko od oddziałowego kapelana zależy, czy bojownicy odważą się złamać wszystkie zasady swej wiary, aby ocalić upadającą Ojczyznę…

By podsycić apetyt na lekturę zachęcamy do zapoznania się z opisem powieści przygotowanym przez wydawnictwo:

Trwa II Wojna Światowa, kulminacja chaosu, terroru i szaleństwa. Gdzieś na wschodzie Polski niewielki oddział partyzantów z zaciekłą determinacją broni swojego kraju przed najeźdźcami. Giną kolejni żołnierze, oddział powoli się wykrwawia. Jeśli zostaną w lesie nadchodząca zima będzie kresem dla nich wszystkich.

W rozpaczliwej próbie przetrwania próbują odbić z rąk Rosjan pobliskie miasteczko.

To, co tam zastają wystawia na próbę ich odwagę, siłę ducha i poczytalność.

Bo jak pogodzić się z czymś, czego w żaden sposób nie może przyjąć racjonalny rozum?

Niepozorna książeczka, znaleziona w zniszczonym kościele, daje nadzieję. Na przetrwanie, a może nawet na zwycięstwo. Jednak cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić będzie koszmarnie wysoka i wystawi na próbę człowieczeństwo każdego z partyzantów, łącznie z oddziałowym kapelanem. To on ostatecznie będzie musiał zdecydować, jak wielkie świętokradztwo jest skłonny popełnić w imię walki za Ojczyznę.

Reklamy