Tajemnica sprzed wieków

oczy uroczne_marta kisielMarta Kisiel to urodzona w 1982 roku we Wrocławiu pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka. Debiutowała w 2006 roku opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna, opublikowanym na łamach internetowego magazyny Fahrenheit. Na swoim koncie ma doceniony przez czytelników cykl Dożywocie, książkę dla dzieci Małe Licho i tajemnica Niebożątka, zbiór opowiadań Pierwsze słowo oraz powieści z cyklu wrocławskiego: Nomen omen i Toń. Autorka trzykrotnie nominowana była do nagrody Janusza A. Zajdla, w tym w roku 2018, gdy wyróżniona została nagrodą w kategorii opowiadania za Szaławiłę. 

Opowiadanie zostało docenione przez czytelników, jednak w wielu recenzjach pojawiał się ten sam zarzut: za mało! Tych, którzy czekali na więcej ucieszy więc fakt, że nowa powieść Marty Kisiel Oczy uroczne jest kontynuacją Szaławiły. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Uroboros 13 marca. Poniżej krótki opis fabuły od wydawcy:

Oda Kręciszewska buduje dom na zgliszczach spalonej Lichotki i szybko przekonuje się, że miejsce, które postanowiła nazwać własnym, nie jest do końca takie zwykłe, jak jej się wydawało. Z piwnicy wyłazi czort i wprowadza się do kosza na pranie… Tymczasem pojawiają się niespodziewane kłopoty – coś w okolicy atakuje przypadkowe osoby, zaś pobliski cmentarz zaczyna ujawniać swoje tajemnice. Na domiar złego przyjaźń Ody z Rochem zostaje wystawiona na poważną próbę, a Bazyl postanawia, że to idealny moment na samotne, długie wycieczki do lasu. Lecz wszystko to blednie w obliczu tajemnic sprzed wielu lat. Nadciąga czas nieprzejednanej nocy. Czas śmierci.

 

Reklamy