Patronat CF: W oblężonym Leningradzie…

demony leningraduAdam Przechrzta zadebiutował w 2006 roku na łamach Nowej Fantastyki opowiadaniem Pierwszy krok, które rozwinął później w powieść o tym samym tytule. Od tego czasu w Fabryce Słów wydał dziesięć powieści oraz tom opowiadań. Z wykształcenia jest historykiem, doktorem nauk humanistycznych, pedagogiem i autorem artykułów na temat historii, walki nożem i okinawańskiego karate. Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za Gambit Wielopolskiego. Jak informuje Fabryka Słów: Adam Przechrzta jest zwolennikiem czytania przy jedzeniu. Czytuje wszystko, od podręczników pszczelarstwa, poprzez literaturę głównonurtową i fantastyczną, aż po romanse dla pań. Te ostatnie przeważnie w poczekalni u dentysty. Marzy o świętym spokoju.

Już 5 kwietnia na rynek trafi wznowione wydanie Demonów Leningradu, powieści rozpoczynającej Cykl Wojenny, w nowej oprawie graficznej. Tym, którzy lekturę mają wciąż przed sobą, przedstawiamy poniżej zarys fabuły od Fabryki Słów:

Koszmar, który dusi grozą nawet zimne, bezlitosne serce Ławrienitja Berii.

Ulicami udręczonego głodem, oblężonego Leningradu przemyka wcielona Śmierć. Coś więcej niż oszaleli z rozpaczy kanibale, żerujący na trupach poległych towarzyszy. Coś, co nawet w ludziach, którzy przetrwali stalinowskie czystki oraz furię dywizji Wehrmachtu czy Waffen SS powoduje skrajne przerażenie. Kiedy ryczą działa budzą się demony. Istoty, których istnienie nie mieści się w bolszewickiej ideologii. Tam, gdzie nie wystarcza rozkaz Stalina, furia Berii i bestialstwo katów z NKWD – tam wkraczają do akcji drużyny GRU.

Reklamy