Świat po masakrze

regula_zakonuPiotr Górski to urodzony w 1971 roku na Mazurach polonista, autor opowiadań i powieści, który rozpoczął karierę w latach 90. Jego teksty pojawiły się między innymi w antologiach: Miłosne dotknięcie nowego wieku z 1998 roku, Po katastrofie. Antologia opowiadań postapokaliptycznych z 2015 czy Fantastycznie nieobliczalni z 2018 obok opowiadań pisarzy takich jak Jacek Dukaj, Ewa Białołęcka, Jakub Ćwiek, Robert Bloch.

Tydzień temu, 27 lutego, nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Piotra Górskiego Reguła zakonu. Fabuła osadzona została w mrocznym, zniszczonym wojną i pełnym fałszu świecie…

Poniżej opis powieść od Wydawnictwa SQN:

Mija trzeci rok od masakry ludu Hung i nawet ci, którzy współczują pokonanym, osiedlają się w odebranych im podziemnych miastach. Tylko nieliczni wiedzą, że choć wojna się skończyła, stary lud pozostaje strażnikiem powierzonej mu tajemnicy. Właśnie ją chce poznać kierujący się bezwzględną regułą kobiecy zakon Ama.

Prywatny łowca nagród Kestel Netsa bierze w niewolę uciekinierkę z zakonu i prowadzi ją do Argolan, gdzie kobieta ma walczyć na śmierć i życie na Arenie. Choć Alija Low nie sprawia wrażenia niebezpiecznej, o jej okrucieństwie krążą legendy.

Świetnie spleciona, gorzka historia w oryginalnym świecie fantasy, podejmująca z czytelnikiem wyrafinowaną grę.

„Reguła zakonu to powrót do ciemnych, fantastycznych źródeł. Górski rozgrywa znane klisze w sposób brawurowy i oderwany od pierwotnych skojarzeń. Potrafi znienacka przywalić frazą w samo serducho. Wszyscy tu kłamią – świadomie i z premedytacją, nawet gdy okłamują samych siebie.”

Michał Cetnarowski

„Powieść Górskiego to intrygująca ordynarność z przeplotem obyczajowości wykutej w ogniu walki i zniszczenia, powrót do korzeni oryginalnej polskiej fantastyki w najlepszym wydaniu.”

Jakub Skoczke, Portal Sztukater.pl

 

Reklamy