Koniec 20th Century Fox

20th_century_foxPrzejęcie wytwórni 20th Century Fox przez Disneya stało się faktem 20 marca o godzinie 17:02. Oznacza to między innymi, że prawa do komiksowych postaci, które należały do Foxa, są teraz w posiadaniu Disneya. Największe emocje wzbudzają dalsze losy Deadpoola, X-Menów i Fantastycznej Czwórki.

Przypomnijmy, że wytwórnia 20th Century Fox powstała w roku 1935 i na swoim koncie ma sukcesy takie Avatar, który w 2009 roku zarobił na całym świecie ponad 2,7 miliarda dolarów, Titanic z 1997 roku (1,5 miliarda), Star Wars: Episode I z 1999 (ponad miliard) czy Bohemian Rhapsody z 2018 roku, które zarobiło 880 milionów dolarów na całym świecie. Proces przejęcia wytworni przez Disneya rozpoczął się w już w grudniu 2017 roku, a kilka dni temu został oficjalnie sfinalizowany.

Odnośnie dalszych losów najpopularniejszych superbohaterów dawnego studia Fox, wiadomo na razie, że X-Men: Mroczna Phoenix trafi do kin zgodnie z zapowiedziami. W planach są także rebooty X-Menów Fantastycznej Czwórki dostosowane do Marvel Cinematic Universe. Nie wiadomo jeszcze, czy do MCU zostanie wprowadzony Deadpool, ale według „The Hollywood Reporter” jego postać jest jedyną, która przetrwa zmiany, o czym świadczą choćby komentarze Ryana Reynoldsa. Niestety póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne, potwierdzone przez studio Disney informacje.

Reklamy