Za mysim głosem

Mysia wieżaW czwartek 11 kwietnia w Krakowie odbędzie się spotkanie z Agnieszką Fulińską i Aleksandrą Klęczar – autorkami nowej, młodzieżowej powieści.

Mysia Wieża będzie pierwszym tomem zapowiedzianej serii Dzieci Dwóch Światów. Jest to opowieść o dwójce dzieci: Igorze i Hance, które w trakcie wakacji poznają się nad jeziorem Gopło. Świat w cieniu Kruszwickiej wieży okazuje się skrywać o wiele więcej tajemnic, niźli mogłoby się wydawać. Tutaj ożywają legendy, myszy przemawiają ludzkim głosem, licho czai się wśród drzew, a król duch straszy wespół ze swoją widmową małżonką…

Zapowiedziany cykl mocno odwołuje się do legend i podań słowiańskich, a także do tradycji polskiego romantyzmu. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Galeria Książki, a jej premiera odbędzie się 3 kwietnia. Spotkanie autorskie związane będzie z promocją powieści i odbędzie się w Filii nr 3 Biblioteki Kraków.

Zachęcamy do zapoznania się z udostępnionym przez wydawnictwo, darmowym fragmentem, który dostępny jest do pobrania na oficjalnej stronie.

Reklamy