Na ratunek Atlancie

Magia niszczyPrzypominamy, że to właśnie dzisiaj, 14 kwietnia, ma miejsce premiera najnowszego tomu powieści Ilony Andrews.

Magia niszczy [Magic Breaks] to siódma już  powieść wchodząca w poczet cyklu o Kate Daniels. W Polsce seria ta ukazuje się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Za tłumaczenie najnowszej części odpowiada Kaja Wiszniewska-Mazgiel. Centralną osią cyklu jest tytułowa Kate Daniels – była najemniczka, która zajmuje się rozwiązywaniem niezwykłych tajemnic. Będąca miejscem akcji Atlanta jest bowiem strefą w której przenikają się dwa światy: magiczny oraz empiryczny. To właśnie tam baśniowe stwory zamieszkują w ukryciu, pomiędzy nieświadomymi takiego sąsiedztwa ludźmi.

Cykl o Kate Daniels należy do najbardziej charakterystycznych przykładów literatury urban fantasty. Jeśli chcecie pogłębić swoją wiedzę o tejże konwencji i spojrzeć na nią z naukowego punktu widzenia to przypominamy, że ostatni numer naszego czasopisma poświęcony został właśnie temu zagadnieniu. Jest on dostępny do pobrania całkowicie za darmo, w formatach .PDF, .MOBI oraz .EPUB pod tym linkiem.

Na łamach naszego czasopisma recenzowaliśmy także poprzednie tomy przygód Kate, do których lektury serdecznie zapraszamy.

Reklamy