Poza granicami Układu Słonecznego

gry-nemesisJames S.A. Corey to pseudonim literacki dwóch amerykańskich pisarzy science fiction: Daniela Abrahama i Ty Francka. Panowie stworzyli wspólnie bestsellerową serię Expanse. Fabuła powieści osadzona jest w przyszłości, gdy ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny i rozpoczęła dalszą ekspansję kosmosu. Dotychczas ukazały się w Polsce cztery części cyklu:

  • Przebudzenie Lewiatana (Leviathan Wakes)
  • Wojna Kalibana (Caliban’s War)
  • Wrota Abaddona (Abaddon’s Gate)
  • Gorączka Ciboli (Cibola Burn)

Kilka dni temu, nadkładem Wydawnictwa MAG, ukazała się piąta odsłona serii: Gry Nemesis. Powieść, tak jak poprzednie części, przetłumaczona została z języka angielskiego przez Marka Pawelca i liczy 596 stron.

Zyskaliśmy dostęp do tysiąca gwiazd i rozpoczął się największy w dziejach wyścig do zajmowania ziemi. W miarę jak wylatują kolejne fale osadników, zaczyna zmieniać się struktura władzy w starym Układzie Słonecznym.

Statki znikają bez śladu. Potajemnie zbierane są prywatne armie. Skradziono ostatnią istniejącą próbkę protomolekuły. Planety wewnętrzne zostają powalone na kolana przez ataki terrorystyczne uważane dotąd za niemożliwe. Grzechy przeszłości powracają, każąc płacić straszną cenę.

A w świecie rozdartym walką o nowy porządek, pośród krwi i ognia, James Holden i załoga Rosynanta muszą znaleźć sposób na przetrwanie i powrót do jedynego domu, jaki im pozostał.

Reklamy