Cepem… i innym żelazem

Ostateczny argumentW piątek, 26 kwietnia, odbyła się premiera najnowszego wydania Ostatecznego argumentu (Last Argument Of Kings) Joego Abercrombiego.

Powieść jest zwieńczeniem trylogii Pierwsze prawo (The First Law). Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAG, a za jej tłumaczenie odpowiada Wojciech Szypuła. Odświeżona szata graficzna będzie utrzymana w estetyce znanej z dwóch poprzednich tomów. Fabuła powieści kontynuuje i domyka wątki zapoczątkowane w częściach Ostrze (The Blade Itself) oraz Nim zawisną (Before They Are Hanged).

Zachęcamy do zapoznania się z opisem powieści przygotowanym przez wydawnictwo:

Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Poprzysiągł sobie, że będą o niej kiedyś rozprawiać i zapisze się ona na kartach historii. Na Północy kraju szaleje wojna. Tylko jeden człowiek może powstrzymać Króla Północy – jego dawny przyjaciel i dawny wróg.

Przyszła pora by Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta prowadzi zupełnie inną wojnę. Potajemną walkę, w której nikt nie może czuć się bezpieczny i nikomu nie można ufać. Niegdyś był mistrzem fechtunku, ale te dni odeszły w przeszłość. Całe szczęście dla niego, że szantaż, groźby i tortury nic nie straciły ze swej skuteczności.

Jezal dan Luthar doszedł do wniosku, że ma dosyć ciągłej wojny i walki, więc porzuca wojaczkę na rzecz życia z kobietą, którą darzy głębokim uczuciem. Okaże się jednak, że miłość także potrafi sprawić ból, a chwała ma w zwyczaju dopadać człowieka wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewa…

 

Reklamy