Patronat CF: Demony Zemsty. Abakumov

Demony zemstyDzisiaj, 15 maja, miała miejsce premiera najnowszej książki Adama Przechrzty, której bohaterem jest Aleksander Razumowski, znany czytelnikom z cyklu Demony. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Demony Zemsty. Abakumov swoją tematyką nawiązuje do najpopularniejszej serii Przechrzty, czyli Cyklu o Razumowskim, nazywanym także Cyklem Wojennym oraz serią Demony, ze względu na pojawiający się w tytułach, niezmienny człon nazwy. W jego poczet jak dotąd weszły powieści Demony Leningradu (2011), Demony Wojny (2013 i 2014) oraz Demony czasu pokoju (2015).

Akcja Demonów Zemsty rozgrywa się po wojnie, w roku 1951. Wraz z końcem walk nie nastał kres problemów Związku Radzieckego, który boryka się teraz z problemami wewnętrznymi. Ci, którzy o tajemnicach państwa wiedzą zbyt wiele, stają się niewygodni. A kimś takim, na swoje nieszczęście, jest Razumowski…

Zachęcamy do zapoznania się z opisem powieści przygotowanym przez wydawnictwo:

Zbliża się nowy rok, ale nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Ktoś powiedział kilka zdań za dużo, ktoś usłyszał zbyt wiele. Kto inny postanowił, że czas usunąć z szachownicy kłopotliwą figurę.
Na szczytach władzy zapadła decyzja: Razumowski musi umrzeć!

Nadchodzi nowy, tysiąc dziewięćset pięćdziesiąty pierwszy rok.

Reklamy