Dalsze losy międzygwiezdnej wojny

punkt-uderzeniaKolejna część bestsellerowej serii Frontlines Marko Klossa już od kilku dni dostępna jest w księgarniach. Jest to szósta już część cyklu, który zdobył grono fanów na całym świecie. Twórczością Marko Kloosa zainteresował się także Netflix, który zrealizował dwa odcinki serialu Love, Death and Robots na podstawie opowiadań pisarza.

Tak jak w przypadku poprzednich części, tłumaczeniem Punktu uderzenia zajął się Piotr Kucharski. Powieść, której premiera miała miejsce 17 maja, ukazała się, tradycyjnie, nakładem Fabryki Słów. Jak potoczyły się dalsze losy międzygwiezdnego konfliktu ludzkości z rasą niezniszczalnych obcych? Jeśli lekturę macie jeszcze przed sobą, poniższy opis fabuły od Fabryki Słów jest właśnie dla Was:

Może i ludzkość wygrała bitwę, ale wojna wciąż trwa…

Siły zbrojne Ziemi powstrzymały ofensywę Dryblasów i wypchnęły ich okręty z Układu Słonecznego, ale Andrew Grayson wcale nie uważa wojny za zakończoną. Dryblasy nadal mają własne plany, a przecież podczas wojny przeciwnik nie czeka, aż druga strona się uzbroi.

Co zmieniło sytuację Ziemi? Nowoczesne okręty i broń, zaprojektowane do zabijania Dryblasów, pozwalają ludzkości walczyć na równych zasadach z potężnymi wrogami.

Andrew i jego żona Halley, obciążeni ciężarem dowodzenia oraz troską o życie podkomendnych, znaleźli się w awangardzie przygotowań do nowej fazy wojny.

Na Marsie trwa wypłaszanie ogromnych najeźdźców z podziemnych nor, co w niepokojącym tempie zbiera żniwo w żołnierzach i sprzęcie. Jednocześnie nie zniknęło niebezpieczeństwo dla kolonii pozaukładowych.

Grayson znów zostaje wtrącony w chaos gwałtownych działań zbrojnych. Ogrom już poniesionych strat zmusza go jednak do zadania sobie pytania czy koszt przetrwania nie jest zbyt wysoki.

Reklamy