Eugeniusz Dębski powraca z nową powieścią

Debski_OprawcaBozyEugeniusz Dębski to polski pisarz fantasy, którego nie trzeba przedstawiać prawdziwym fanom tego gatunku. Urodzony w 1952 roku w Truskawcu koło Lwowa, obecnie na stałe mieszka mieszka we Wrocławiu. Poza twórczością literacką, jako absolwent rusycystyki, zajmuje się także tłumaczeniem rosyjskiego fantasy. Debiutował w 1984 roku na łamach Fantastyki opowiadaniem Najważniejszy dzień 111 394 roku. To tej pory wydał ponad 20 powieści oraz przeszło 100 opowiadań, publikowanych w najważniejszych polskich czasopismach poświęconych fantastyce. Jego twórczość tłumaczona była na język rosyjski, czeski, niemiecki i węgierski. Jego ostatnia książka ukazała się 8 lat temu.

Już 7 czerwca Eugeniusz Dębski powróci z nową powieścią, wydaną przez Fabrykę Słów. Poniżej przedstawiamy zapowiedź fabuły:

Jak żałosny byłby Bóg, który pozwoliłby bezkarnie rzucić sobie wyzwanie?

Durkiss jest zabójcą. Fanatycznie oddanym, świetnie wyszkolonym, bezwzględnym. Doskonałym narzędziem w rękach swojego Boga, prawdziwym Oprawcą Bożym.
Kolejne zadanie wydaje się proste: znaleźć i ukarać człowieka, który nie wywiązał się z zawartej z Bogiem umowy. Ukarać przykładnie, aby nikomu innemu nie przyszło do głowy próbować tego samego.
Pozornie prosta misja szybko zmienia się w dramatyczną walkę o zachowanie życia i duszy. Pętla zaciska się na szyi Durkissa coraz ciaśniej a ilość ofiar budzi wątpliwości nawet w jego zatwardziałym sercu.
Od woli Boga nie ma jednak odwrotu. Oprawca wypełni swą misję lub zginie próbując.

Reklamy