Cepem i młotem

Karpie BijemSławny bimbrownik, wiejski egzorcysta i kłusownik. Jakub Wędrowycz rozgości się na półkach księgarń już 17 lipca.

Karpie Bijem to najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka poświęcony przygodom niepowtarzalnego Jakuba Wędrowycza. Jego postać po raz pierwszy pojawiła się w 1996 roku, dzięki opowiadaniu Hiena, opublikowanym na łamach czasopisma „Feniks”, by pięć lat później powrócić w pierwszym zbiorze zatytułowanym Kroniki Jakuba Wędrowycza. Niepokorny staruszek na stałe zagościł w świadomości polskich fanów fantastyki i doczekał się własnego konwentu – organizowanych od 2006 roku Dni Jakuba Wędrowycza.

Karpie Bijem jest dziewiątą pozycją w serii, która od początków istnienia powstaje we współpracy Andrzeja Pilipiuka z wydawnictwem Fabryka Słów. Autorem ilustracji okładkowej, podobnie jak poprzednich w serii, jest Andrzej Łaski. W ramach oczekiwania na premierę, zachęcamy do zapoznania się z opisem powieści, który prezentujemy poniżej:

Terminator napędzany samogonem powraca!

I to w wielkim stylu, bo dzieją się rzeczy nieprawdopodobne. Dowiecie się, jak zamienić Babę Jagę w broń ostatecznej Zagłady, jak w Dębince realizują konwergencję kultur, jakie zagrożenia mogą płynąć ze świętowania Światowego Dnia Przytulania oraz co Syndrom sztokholmski ma wspólnego z samogonem.

UWAGA!

Tom zawiera drastyczne treści mogące zdruzgotać wiarę Czytelników w niezłomną nienawiść pomiędzy rodami Wędrowyczów i Bardaków.

Reklamy