Ja, legenda

Ja, legendaUkazał się już pokonkursowy zbiór dwudziestu pięciu opowiadań zatytułowany Ja, legenda zamykający konkurs przeprowadzony pod okiem redakcji Fantazmatów. Zwycięskie teksty wyłoniono spośród stu, a nad redakcją oraz organizacją naboru czuwała ekipa projektu Fantazmaty – inicjatywy non-profit łączącej wschodzących twórców i miłośników fantastyki.

Antologia jest dostępna do pobrania za darmo na stronie Fantazmatów, do której wiedzie niniejszy link.  Poniżej zamieszczamy opis książki, do której przeczytania serdecznie zachęcamy:

Jakie istoty zostają legendami? Może ostatni człowiek na ziemi, kosmiczna kreatura albo szalony wynalazca. Małe stworzonka ze szczytów Himalajów, o których istnieniu nie mieliście pojęcia lub najbardziej sumienny kanar z koszmarów tych, którzy jeżdżą bez biletu. Może cizia z ajfonem. Artysta błądzący w mroku i szaleństwie pomiędzy obrazami, wędrowiec pośród snów, rycerz bez skazy, król marzyciel. Czy słyszeliście kiedyś myśli nanocząstek? Patrzyliście na koguta, który wzbija się pod sam sufit, pokonawszy grawitację? Czy chcecie poczuć świat, na chwilę wyłączając wzrok lub zarazić go swoimi emocjami tak, by przeżarły jego elementy niczym rdza? W Ja, legenda czeka na Was to i jeszcze więcej.

Reklamy