Konferencja: Productive Futures

Productive FuturesRozpoczął się nabór zgłoszeń na międzynarodową konferencję naukową Productive Futures: The Political Economy of Science Fiction.

Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 września (czwartek, piątek, sobota) w Londynie. Poświęcona zostaje w całości problemowi ekonomii, która funkcjonuje w światach wykreowanych w ramach gatunku Science Fiction. To właśnie obrany system ekonomiczny może być jednym z najważniejszych czynników określających wizje utopijne i dystopijne. Co niesie z sobą wyobrażana przez twórców przyszłość? Jak proponowane przez nich rozwiązania wpływają na odbiór dzieła?

Organizatorem konferencji jest ośrodek London Science Fiction Research Community, który współpracuje z Centrum Literatury Współczesnej w Birkbeck.

Zamysłem organizatorów jest, aby wydarzenie dostępne było dla każdego, bez względu na status materialny. W związku z tym opłata za udział w konferencji nie jest obowiązkowa – zwolnieni zostają z niej wszyscy ci, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę konferencji, na którą przekierowuje niniejszy odnośnik.