Dla autorów tekstów naukowych

Ponieważ publikowanie tekstów o charakterze naukowym z różnych względów wymaga od redakcji każdego czasopisma podejścia zestandaryzowanego, ściśle regulowanego przez wytyczne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ws. parametryzacji czasopism naukowych (Dz. U. 2012 r. poz. 877 oraz z 2013 r. poz. 191, dostępny do wglądu na stronie: http://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2013_05/b463c0f711c04e0de131b57839639ca7.pdf), redakcja „Creatio Fantastica” przyjmuje odmienny tryb współpracy z autorami proponowanych do publikacji artykułów i recenzji naukowych.

Na łamy „Creatio Fantastica” przyjmowane będą artykuły i recenzje naukowe spełniające definicję publikacji naukowej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki:

Za artykuł naukowy należy rozumieć artykuł prezentujący wyniki oryginalnych badań o charakterze empirycznym, teoretycznym, technicznym lub analitycznym zawierający tytuł publikacji, nazwiska i imiona autorów wraz z ich afiliacją i przedstawiający obecny stan wiedzy, metodykę badań, przebieg procesu badawczego, jego wyniki oraz wnioski, z przytoczeniem cytowanej literatury (bibliografię). Do artykułów naukowych zalicza się także opublikowane w czasopismach naukowych opracowania o charakterze monograficznym, polemicznym lub przeglądowym jak również glosy lub komentarze prawnicze.
―Komunikat MNiSW z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie kryteriów i trybu oceny czasopism naukowych http://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2013_06/5b1f1f67181d11ee8928cc56a8231cfe.pdf

– a także zgodne z profilem tematycznym pisma, obejmującym literaturoznawcze, filmoznawcze, medioznawcze, kulturoznawcze, ludologiczne, filozoficzne i narratologiczne badania nad wszelkimi przejawami fantastyki i fantastyczności w literaturze, filmie, grach wideo i nowych mediach, a także wszelkimi innymi artystycznymi reprezentacjami nurtu w kulturze.

W związku z odmienną procedurą przyjmowania tekstów i wydłużonym czasem ich weryfikacji i recenzji, dział naukowy „Creatio Fantastica” funkcjonuje w związku z tym niezależnie od pozostałych i jako taki warunkowo podlega zgodności z tematyką bieżącego numeru. Wszystkie artykuły i recenzje o charakterze naukowym prosimy wysyłać na adres  redakcja@creatiofantastica.com z kopią na adres redaktora naukowego, dr Anity Całek (a.calek(at)interia.pl).

Przed wysłaniem publikacji do recenzji prosimy o szczegółowe zapoznanie się z podstronami poświęconymi obowiązującym w „Creatio Fantastica” wytycznym edytorskim, przyjętej procedurze recenzyjnej double blind review oraz podjętym przez redakcję krokom ws. przeciwdziałania zjawiskom ghostwriting i guest authorship.

WAŻNE: do każdego zgłoszenia prosimy dołączyć w osobnym pliku:

  1. imię, nazwisko i afiliację (z uwagi na recenzje typu double blind nie możemy ujawniać danych autorów tekstów naukowych recenzentom)
  2. tytuł zgłaszanego artykułu w języku polskim i angielskim;
  3. abstrakt w języku angielskim;
  4. do 10 słów kluczowych w języku polskim i angielskim;
  5. biogram (do 200 słów), uwzględniający tytuł naukowy, bieżącą afiliację, najważniejsze publikacje książkowe i artykuły, ewentualnie również zainteresowania naukowe i bieżące projekty badawcze.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s