Dla autorów tekstów publicystycznych

Redakcja „Creatio Fantastica” prowadzi nabór publicystyki okołofantastycznej w trybie ciągłym, jednakże mile będzie widziane dostosowanie tekstu do tematyki jednego z zapowiadanych numerów. Aby zwiększyć szansę na publikację tekstu publicystycznego (eseju, felietonu lub artykułu popularnonaukowego) w „Creatio Fantastica”, należy spełnić następujące warunki:

  1. Tekst powinien problematyzować wybrane zagadnienie z szeroko pojętej fantastyki w literaturze, kinie, grach wideo lub dowolnym innym medium reprezentatywnym dla nurtu (od komiksu i fan-fiction po narracje transmedialne); do publikacji przyjmowane będą wyłącznie teksty o objętości nie większej niż 10 stron zapisanych czcionką Cambria o rozmiarze 12 przy marginesie wynoszącym minimum 2 cm, zapisane w formacie .rtf lub doc. (.docx).
  2. Do tekstu powinien być dołączony biogram bądź krótka informacja o sobie.
  3. Teksty publicystyczne publikowane będą imiennie (bądź w kombinacji imię + pseudonim, w przypadku gdy autor znany jest szerzej pod tym drugim). Do tekstu prosimy dołączyć (obligatoryjnie) adres e-mail i (opcjonalnie) telefon kontaktowy. Wszystkie dane są tylko do wiadomości redakcji i nie będą przekazywane osobom trzecim.
  4. „Creatio Fantastica” zapewnia rzetelną redakcję i wnikliwą korektę, jednak nie oznacza to, by należało przesyłać na jej adres teksty, które nie zostały uprzednio co najmniej raz przeczytane i sprawdzone. Teksty niesprawdzone pod względem językowym i stylistycznym lub niestarannie przygotowane do publikacji będą odrzucane.
  5.  „Creatio Fantastica” jest czasopismem non-profit i jako takie nie może wypłacać autorom wynagrodzenia za nadsyłane teksty.
  6. Redakcja stara się odpowiadać na wszystkie maile w ciągu miesiąca – nie wcześniej jednak, niż tydzień po ich otrzymaniu – zawsze przy tym dokładając starań, by wnikliwie uzasadnić decyzję o publikacji bądź odrzuceniu tekstu.
  7. Mile widziane będzie również dostosowanie tekstów do wytycznych edytorskich obowiązujących w dziale naukowym

Teksty prosimy przesyłać pod adresem sekretarza redakcji  redakcja@creatiofantastica.com.

Zachęcamy do współpracy!
Redakcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s