Partnerzy

CDP.pl to firma działająca na krajowym rynku, zajmująca się od 20 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych. W styczniu 2012 roku Spółka uruchomiła dział Gier Bez Prądu, a w październiku 2012 r. serwis cyfrowej dystrybucji CDP.pl oferujący użytkownikom możliwość zakupu i pobrania przez internet gier komputerowych, e-booków, filmów, audiokomiksów i e-komiksów. Spółka jest polskim dystrybutorem produktów marki Wiedźmin oraz między innymi tytułów Blizzard Entertainment, Disney Interactive, Konami, Focus Home Interactive, Nordic Games oraz gier karcianych Wizards of the Coast.


Warszawskie Towarzystwo Fantastyczne „Wykrot” powstało w październiku 2010 roku z inicjatywy kilku młodych, utalentowanych ludzi, pragnących nakierować swe twórcze zapędy na bardziej formalne tory. Głównym celem Stowarzyszenia jest twórczość, promocja i fanowska recenzja dzieł okołofantastycznych. Stowarzyszenie ma także aspiracje do wspierania i publikowania online twórczości niezależnych autorów. Jesteśmy też tam, gdzie Wy, Szanowni Goście, nie dotrzecie. Na naszej stronie znajdziecie relacje z imprez tematycznych, konwentów oraz konferencji naukowych, których tematyka wiąże się twórczością fantastyczną i kulturą fanowską.


Serwis Poltergeist, zwany przez użytkowników Polterem, to portal okołofantastyczny z rozbudowaną częścią społecznościową, gromadzący informacje o książkach, grach, filmach czy komiksach o szeroko pojętej tematyce fantastycznej. Poltera współtworzy olbrzymia grupa osób, poświęcając swój czas na wyszukiwanie newsów, pisanie artykułów, korektę tekstów, dbanie o stronę techniczną serwisu oraz zapewniająca porządek na forum. Wszystkich Polterowców łączy hobby, jakim jest fantastyka, a także wspólny cel – tworzenie najwyższej klasy serwisu dla ludzi z pasją.


Bestiariusz to serwis poświęcony fantastyce i temu co z nią związane. Na stronie można przeczytać zarówno recenzje najnowszych książek, filmów i gier, jak i przekrojowe artykuły o tym, czym jest fantastyka i jak się ona objawia.

Naszą misją jest promowanie szeroko pojętej fantastyki. Pragniemy wspierać wszelkie projekty i produkty wychodzące na polskim rynku i informować o najciekawszych dziełach z zagranicy.

W skład redakcji wchodzi grupa osób pasjonujących się tą sferą kultury. Oprócz pracy na rzecz innych, chcemy się przy tym dobrze bawić. Jeśli chciałbyś do nas dołączyć, napisz. Współpraca z nami na pewno będzie ciekawym doświadczeniem.


Katedra została założona w 2002 roku, koncentrując się od początku na opisie szeroko rozumianej kultury fantastycznej. Pod szyldem Katedry działały serwisy poświęcone grom RPG (Warhammer, Zew Cthulhu, Dungeons & Dragons), komiksom, filmowi oraz literaturze RPG. W obecnej postaci serwis istnieje od 2006 roku, a jego redaktorem naczelnym pozostaje Daniel Elkader. W 2007 oraz 2008 r. Katedra została nominowana do nagrody Papierowy Ekran przyznawanej najlepszym serwisom promującym literatur


Celem serwisu Fantasta.pl jest agregowanie i katalogowanie wydawanych przez krajowe wydawnictwa zbiorów najrozmaitszych tekstów fantastycznych, reprezentujących przede wszystkim gatunki fantasy, SF oraz horroru, a także gromadzenie poświęconej im publicystyki.


Szortalto – jak sama nazwa wskazuje – portal i magazyn internetowy poświęcony krótkim formom literackim (w tym stusłówkom), jednak publikujący również rozmaite recenzje i konkursy z zakresu szeroko pojętej fantastyki. Redakcja Szortalu okresowo również wydaje e-czasopismo „Szortal na wynos”, publikujące cyklicznie wybór tekstów ze strony internetowej Szortala.Serwis efantastyka powstał 14 sierpnia 2008 roku. Od samego początku przyciągał do siebie ludzi twórczych i uzdolnionych zarówno literacko, jak i plastycznie, o czym świadczy choćby bogata w opowiadania, recenzje itd. biblioteka, czy tez galeria użytkowników. Serwis efantastyka.pl obejmuje także patronaty nad ważnymi imprezami kulturowymi (Falkon, Nordcon), czy też nowym miesięcznikiem poświęconym kulturze grozy „Lśnienie”. Jak mówi założyciel serwisu: „Ważne, by ludzie zdali sobie sprawę z tego, iż fantastyka towarzyszy im już od najmłodszych lat, bowiem chyba nie ma w naszym kraju osób, którym nie czytano by baśni na dobranoc..”.


logo duze

Oficyna wydawnicza RW2010 powstało w roku 2010. Od 2011 roku prowadzi serwis self-publishing www.rw2010.pl. Wydaje wyłącznie książki w formie elektronicznej (ebooki). Do tej pory w Oficynie ukazało się ponad osiemdziesiąt tytułów. Wśród autorów związanych z wydawnictwem są: Emma Popik, Agnieszka Hałas, Joanna Łukowska, Andrzej Rodan, Romuald Pawlak i Dawid Juraszek.


sumptibus logo kolor

Wydawnictwo Sumptibus jest papierowym odpowiednikiem Oficyny Wydawniczej RW2010 i działa od marca 2014 roku, publikując przede wszystkim tradycyjne wersje książek wydanych pierwotnie w formacie elektronicznym. Plan na rok 2014 zakłada publikację wszystkich najlepiej sprzedających się tytułów, wydanych do tej pory wyłącznie w formie ebookowej.


Studio-Truso-Logo

„Studio Truso” nie jest fabryką wyobraźni; to poligon, na którym testuje się nowe trendy. Młodzi pisarze – Grzegorz Gajek, Sylwia Błach, Kazimierz Kyrcz Jr , Dawid Kain czy Michał Stonawski (i wielu innych) – nie boją się eksperymentować z najgłębszymi fantazjami, zanurzać w mroczny świat horroru i kreować nowe horyzonty w utworach fantastycznych. Dbają przy tym o precyzję każdego słowa i rzetelność warsztatu, a na blogach dzielą się osobistymi spostrzeżeniami o pisaniu i byciu pisarzem. Coraz głośniej o nich w lokalnych mediach, na konkursach literackich, które wygrywają, w internetowych komentarzach. Dołączcie do grona ich czytelników, dajcie się porwać magii słów i zapuście się wraz z nimi w mroczne korytarze wyobraźni!


logo2

Internetowy magazyn dla fanów oraz twórców literatury grozy. „Histeria” to miejsce dla każdego, kto lubi straszyć i być straszonym. Boimy się wielu rzeczy, ale jak mówi S. King: „najstraszniejsze potwory czają się w naszych głowach”. Jeżeli pewnego dnia okaże się, że na tronie polskiej grozy zasiądzie osoba, która swoją drogę po koronę rozpoczęła na naszych łamach, poczujemy się spełnieni i oddamy jej hołd.


Blog Funerabilia prowadzony przez absolwentkę etnologii i antropologii kultury UJ, zawodowo piszącą, tłumaczącą, blogującą i recenzującą, prywatnie pasjonatkę historii skazanych na zapomnienie, medycyny sądowej, ciężkiej muzyki, ciężkiego kina, ciężkości bytu i orientalnej kuchni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s