Dla autorów tekstów literackich

Redakcja „Creatio Fantastica” prowadzi nabór opowiadań fantastycznych w trybie ciągłym. Aby zwiększyć szansę na publikację tekstu literackiego na łamach „CF”, należy spełnić następujące warunki:

  1. Tekst literacki musi należeć do szeroko pojętej fantastyki; przyjmujemy te o objętości nie większej niż 15 stron sformatowanych standardowo czcionką Times New Roman rozmiaru 12 przy marginesie wynoszącym minimum 2 cm (w wyjątkowych przypadkach do 20 stron), zapisane w formacie .rtf lub doc. (.docx)
  2. Mile będzie widziane nawiązanie do problematyki jednego z zapowiadanych numerów – wówczas wzrasta szansa na szybsze opublikowanie tekstu.
  3. Teksty mogą być nadsyłane imiennie bądź pod pseudonimem, w przypadku gdy autor znany jest szerzej pod tym drugim. Do tekstu prosimy dołączyć (obligatoryjnie) adres e-mail i (opcjonalnie) telefon kontaktowy. Wszystkie dane są tylko do wiadomości redakcji i nie będą przekazywane osobom trzecim.
  4.  „Creatio Fantastica” zapewnia rzetelną redakcję i wnikliwą korektę, jednak nie oznacza to, by należało przesyłać na jej adres teksty, które nie zostały uprzednio co najmniej raz przeczytane i sprawdzone. Teksty niesprawdzone pod względem językowym i stylistycznym lub niestarannie przygotowane do publikacji będą odrzucane.
  5.  „Creatio Fantastica” jest czasopismem non-profit i jako takie nie może wyznaczać autorom tekstów honorariów.
  6. Redakcja stara się odpowiadać na wszystkie maile w ciągu trzech miesięcy – nie wcześniej jednak, niż miesiąc po ich otrzymaniu – zawsze przy tym dokładając starań, by wnikliwie uzasadnić decyzję o publikacji bądź odrzuceniu tekstu.
  7. Uprzejmie prosimy o nieprzesyłanie nadesłanych nam opowiadań do innych redakcji przed upływem trzech miesięcy od zgłoszenia.

Teksty literackie prosimy przesyłać pod adresem opowiadaniacf@gmail.com.

Redaktorem działu literackiego jest Piotr Zawada.

Zachęcamy do współpracy!
Redakcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s